Praporčík Ledecká

Praporčík Ledecká
Celé jméno: 
Dana Ledecká
Hodnost: 
Praporčík
Funkce: 
Vědecko-technický specialista, směna kappa, U.S.S. Edmonton
Datum a místo narození: 
8. 1. 2354, Clarke City
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

 

                Dana je jedináček milujících rodičů, kolonistů žijících na měsíci Jupitera, kde rodina Ledeckých zakotvila již v 22. století. Už v raném věku jí bylo naměřeno velmi vysoké IQ, spadající do kategorie geniality. Nadprůměrně rychle vychodila všechny stupně škol a vše završila doktorátem z astrodynamiky na MIT ve svých devatenácti letech. Profesoři jí přezdívali zázračné dítě a všichni jí předpovídali zářnou vědeckou budoucnost ve hvězdné flotile. Nesmírná inteligence si však vybrala daň v sociální oblasti. Dana si je dobře vědoma, že patří mezi top mozky lidské populace a přistupuje k vesmíru a okolí podle toho. Není arogantní ani nafoukaná, zároveň jí však práce s lidmi spíše odrazuje a na ostatní nahlíží s lehkou ironií a humorem – je zkrátka introvertním nerdem se vším všudy. Pokrok v zájmu lidstva nebo Federace jí zajímá pramálo, jelikož ve svém životě skutečně a hluboce miluje pouze tři věci: lyžování, Medojedy a hydroelektrárny. Těmto zájmům vždy věnovala maximum a cokoliv jiného je pro ni podružné. Po dokončení studií zůstala takříkajíc samorostem na volné noze. Svůj čas začala dělit mezi své zvířecí miláčky, rekonstrukci elektrárny u Niagarských vodopádů na Zemi a účastí na mistrovstvích v zimních sjezdech na všech možných planetách.

To poslední jí však přineslo nečekaný zvrat v životě a kariéře. V roce 2377 se účastnila lyžařského soustředění na ledové Andorii. Po nehodě kabinové lanovky skončila i se svým družstvem zavalená hluboko pod sněhem a ledem, než všechny vysvobodil tým záchranářů hvězdné flotily.

               Dana znala mnohokrát ohrané klišé, kdy lidé po záchraně života z vděčnosti vstoupili do flotily. Děje se tak každý rok a náborové oddělení to započítává do svých statistik jako důležitý pravidelný přírůstek. Ona sama žádné takové úmysly neměla a necítila. Když se však probrala na ošetřovně, živá, zdravá a zachráněná, ona i její družstvo čelilo dlouhému tichu a významným pohledům celého flotilního týmu (bylo brzy po válce s Dominionem, flotila vyčerpaná a trpící silným podstavem). Inteligentní, ale plachá a introvertní Dana nevydržela jako první a ještě ten den podala na příhodně umístěné pobočce přihlášku.

                S jejími vlohy byla akademie hračkou, kterou prošla během pár let. Okamžitě dostala první umístěnku jako vědecký specialista směny kappa na U.S.S. Edmonton.

Charakter:

Dana je brilantní a upřímná osoba, má ráda vtipné až absurdní situace a nesnáší nudu. Nijak zvlášť si nepotrpí na pravidla a konvence, proto ve flotile, do které se dostala tak trochu omylem, občas přímo trpí. Našla si však v novém životě zalíbení (v rámci možností) a dokud má dost času na své tři koníčky, slouží tam, kam ji pošlou.