Patriotka: A Star Trek Fan Production (2018)

 

 

Píše se rok 2373 a galaxií zní válečné bubny. Hrdí válečníci Klingonského impéria dobývají jeden kus Cardassijské unie za druhým. Ze zdevastovaných světů utíkají tisíce cardassijských uprchlíků vstříc bezpečné náruči Spojené Federace planet. Vzhledem k pohnuté společné historii s tímto druhem otevírá Federace své hranice jen zdráhavě. Mnozí se obávají narušení suverenity a z dobrého důvodu. Ne všichni běženci přicházejí s čistými úmysly. Napětí stoupá a konflikt se stává nevyhnutelným …

Patriotka: A Star Trek Fan Production je českým krátkým filmem stvořeným fanoušky tohoto fenoménu. Projekt byl natočen na podzim 2017 a plně reflektuje pravidla majitelů značky Star Trek pro amatérskou tvorbu.

 

 

 

 

Komix

Pro diváky, kteří jsou zvědaví na předchozí osudy hlavních postav, jsme připravili krátké prequelové příběhy formou komiksů. Kresbám svým talentem a uměním vdechla život Eva “Barevná” Železná.

SPOILER alert, komiksy prozrazují klíčové informace z filmu!

 

 

Trailer

 

Film

 

Zajímavosti

Star Trek

  • Fanfilm rozvíjí situaci kolem klingonsko-cardassijské války ukázané v dvojdílu DS9 The Way of the Warrior, Part I a The Way of the Warrior, Part II.
  • Komandér Timulon je příslušníkem druhu z planety Kaelon, který byl představen v epizodě TNG Half a Life, i zde se potýká s blížící se smrtí.
  • Kapitán Lazuli je výsledkem genetické kompatibility dvou silných telepatických druhů, Delťanů a Betazoidů.

Ze zákulisí

  • Fanfilm byl natočen za jeden víkend.
  • Postprodukce a střih zabraly cca půl roku.
  • Jedná se o první projekt skupiny FSFilm po oznámení nových pravidel pro fantvorbu.
  • Každá hlavní postava má svojí historii vysvětlenou v prequelovém komisku. Inspirací pro tento čin byl komiks Star Trek: Countdown, kreslířkou je Eva Železná.

 

Herci a štáb