Praporčík Chin-Riley

Septima Chin-Riley
Celé jméno: 
Septima Chin-Riley
Hodnost: 
Praporčík
Funkce: 
Navigátor/OPS specialista směny kappa, U.S.S. Edmonton
Datum a místo narození: 
7. 5. 2360, ilyrijská kolonie VII
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Illyrian

Život a kariéra:

Jako všichni jejího druhu je i Septima geneticky vylepšená žena s dokonalým imunitním systémem. Rodina Chin-Riley má navíc dlouhou tradici ve službě u flotily, která začíná už u Uny Chin-Riley na původní lodi Enterprise. Septima si o této tradici myslí svoje a vojenská služba jí nikdy nelákala. Její velkou vášní už od útlého dětství byli digihry a arkády ze Země druhé poloviny 20. století. Protože kromě lpění na tradici se její rod vyznačuje i značným majetkem, Septima vždy doufala, že si bude moci splnit velký sen – pořízení hvězdné lodi sloužící jako cestovní arkádová herna. Podle jejího názoru má tato archaická forma zábavy mnohem větší duši a kouzlo než moderní simulátory.

Zprvu měla štěstí. Její starší sestra Sexta byla od malička fanouškem flotily a bylo jasné, že právě ona ponese dál rodinný prapor. Rodičům tak nevadilo, že Septima padla velmi daleko od stromu. Otec jí sice trochu vyčítal, že zmeškala imatrikulaci Sexty na akademii kvůli mistrovství kvadrantu v Tetrisu, ale nezlobil se na svou holčičku doopravdy.

Zlom nastal v roce 2374, kdy se Sexta, sloužící v elitní kadetské skupině Red Squad, nevědomky podílela na vojenském puči admirála Leytona. Když se zpětně dozvěděla, k čemu byla admirálem zneužita, ztratila své růžové flotilní brýle. Opustila řady Red Squad, což jí zachránilo život. O dva roky později totiž její členové, včetně Sextiny velké školní lásky, zahynuli, když se pustili do nelegální a sebevražedné mise s lodí U.S.S. Valiant. To už bylo na nalomenou Sextu příliš. Rezignovala na svou funkci a tak trochu ztratila rozum. V rámci svobody pohlaví, vyznání i orientace se prohlásila za strom a vdala se za baobab v severozápadní Austrálii.

                Pozornost rodiny se tak obrátila na Septimu. Po dlouhém dohadování nakonec přistoupila na kompromis. Otec jí pořídí arkádovou jachtu poté, co si odslouží alespoň pět let u flotily. Odhodlaná jít si za svým cílem se Septima přihlásila, prošla akademií a následně nastoupila svou umístěnku na U.S.S. Edmonton.

Charakter:

Septima je bystrá a zvídavá, objevování nepoznaného je to jediné, co jí ve flotile alespoň trochu baví. Jinak se však snaží si čas u ní takříkajíc „odkroutit“ a raději se co nejvíc věnuje svým digihrám. Je velmi přitažlivá a dobře si to uvědomuje. Když na to přijde, ráda se pěkně nalíčí a na lodních večírcích okouzluje celou posádku.