Komandér Rade Zeta

Radea Zeta
Celé jméno: 
Radea Zeta
Hodnost: 
Komandér
Funkce: 
První důstojník, U.S.S. Palo Alto
Datum a místo narození: 
18. 6. 2349, Orion
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Orionka

Život a kariéra:

Radea Zeta se jako drtivá většina orionských žen narodila do otroctví. Patřila svému otci, který jí ve věku devíti let prodal jako služku a tanečnici ferengským obchodníkům na zábavní stanici Humberto v sektoru Omicron. O čtyři roky později zde zakotvila kvůli pronásledování pašeráků loď U.S.S. Horatio pod velením kapitána Waltera Keela. Když federační kapitán Radeu uviděl, zželelo se mu jí. Pokusil se jí od Ferengů odkoupit a jelikož mu ji odmítli prodat, vyhrál ji nad nimi v partii Tonga (podváděl, ale věřil, že je to pro dobrou věc).

Kapitán Keel vzal Radeu na Zemi a dal jí svobodu. Ta se mu chtěla odvděčit jediným způsobem, který znala a být jeho otrokyní lásky. Keel něco takového striktně odmítal, Radea se přesto (nebo možná proto) do něj coby svého zachránce platonicky zamilovala. Kapitán díky své zásadovosti dokázal odolat síle orionských feromonů a mezi nimi nikdy k ničemu nedošlo. Povzbuzoval Radeu, ať si buduje vlastní život a je nezávislá. Ta se díky jeho vlivu rozhodla studovat a později jít na akademii Hvězdné flotily.

Když byl pak Walter Keel v roce 2364 zabit, o něco starší Radea si uvědomila, jak těžké muselo pro něj být jí odolat a obdivovala ho ještě víc. Zatvrdila se v rozhodnutí, že v rámci jeho památky ve flotile uspěje.

To se jí také podařilo, úspěšně promovala na akademii roku 2369 a přes prvotní nedůvěru vůči Orionkám (ačkoli složila přísahu celibátu) se osvědčila jako výborná navigátorka a později velitelka. V roce 2380 získala hodnost komandéra a místo zástupce velitele na U.S.S. Palo Alto. O čtyři roky později spolu s kapitánem Furberem vyšetřuje zmizení sesterské lodi U.S.S. Cupertino.

Charakter:

Povaha Radey Zety je velkou částí určena jejím původem a historií. Začínala jako hračka pro potěšení mužů a když byla osvobozena, musela čelit předsudkům ze strany svého okolí, jelikož jen málo Orionek se vymaní ze své vrozené přirozenosti sexuchtivých samiček. Sama má své vlastní předsudky a nechová velkou důvěru vůči mužům. Kdykoli vidí nespravedlnost k ženám, snaží se ji napravit. V mužích všech druhů vidí šovinisty, kteří mají tendence ženy utiskovat. Výjimku tvořil Walter Keel a nyní kapitán Clive Furber, který jí svou morálkou a spravedlností Keela velmi připomíná.

Radea miluje blues, černobílou fotografii a kočičí jazýčky (tuto čokoládovou pochoutku jí nabídl Walter Keel jako první věc po jejím osvobození a jako památku na tuto událost jí je až do smrti vozil domů vždy, když se vrátil z nějaké mise).