Komandér Malkia

Komandér Malkia
Celé jméno: 
Muda Malkia
Hodnost: 
Komandér
Funkce: 
První důstojník na U.S.S. Greenwich
Datum a místo narození: 
6. 12. 2327 / 4. 9. 2347, Kapské město, Země
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Vdaná
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Životní osud Mudy Malkie je sám o sobě tak trochu hrou osudu a času. Narodila se na sklonku roku 2327 praporčíkovi Martě Batanides. Jejím biologickým otcem nebyl nikdo jiný než Jean Luc Picard, který s Batanidesovou prožil na akademii intenzivní románek. Jean Luc a Marta byli v původní časové linii jen přátelé, vše se změnilo díky zásahu bytosti Q. Ta Picardovo vědomí vrátila v čase, aby mu umožnila vyhnout se ráně do srdce. Jen díky této intervenci byla Malkia počata a možná právě to vedlo k její fascinaci časem a jeho paradoxy v pozdějším životě.

Picard nakonec nechal čas plynout původním směrem a s Martou zůstali jen kolegy, společnou noc však nikdo nevymazal. O devět měsíců později se Marta chystala, že Jean Lucovi o dceři řekne. Jenomže malá Malkia se narodila se smrtelnou neurologickou vadou, kterou tehdejší medicína neuměla napravit. Po těžkém rozhodování se Marta rozhodla dát novorozenou dcerku do stáze na tak dlouho, než bude lékařská věda dál a třeba ji vyléčí. Jean Lucovi raději nakonec nic neřekla, nechtěla mu působit bolest. Medicína skutečně pokročila a o dvacet let později se našel lék. Tou dobou už však byla kapitán Marta Batanidesová dva roky nezvěstná, ztratila se i se svou lodí při mapování odlehlé části beta kvadrantu.

Malkia byla probuzena a vyléčena roku 2347, kdy se takříkajíc podruhé narodila. Ujala se jí doktorka Zootropová z Kapského města a vychovala ji jako vlastní. Muda Malkia odmalička věděla, že její poslání leží ve zkoumání spletitostí času. Na akademii flotily vystudovala temporální mechaniku a měla tak vynikající výsledky, že jí po promoci roku 2369 nabídli místo podle jejího přání. Malkia si vybrala pracovat v týmu doktora Paula Manheima v laboratoři na Vandoru IV.

Jejich tým dosáhl značných úspěchů ve zkoumání časoprostoru a paralerních realit, dokud nebyla laboratoř o pět let později zničena při útoku Dominionu. Malkia unikla jisté smrti jen díky záchraně od kapitána Arjena Lumena. Při společné rekonvalescenci se s Arjenem do sebe zamilovali a Malkia následně odešla sloužit jako jeho první důstojník na U.S.S. Greenwich. V roce 2380, na konci společné pětileté mise, se vydává na zoufalou akci proti Borgům k planetě Gateway.

Charakter:

Malkia má snad díky svému původu, snad díky oboru zaměření unikátní pohled na vesmír a čas. Dokáže všechny jeho spletitosti i velmi vážné události vnímat s nadhledem a lehkým humorem sobě vlastním. Vždycky byla brilantní vědkyně, nadprůměrně inteligentní až geniální, ale chyběla jí empatie. Ta se u ní rozvinula až když poznala jediného muže svého života, Arjena Lumena.