Kapitán Furber

Clive Furber
Celé jméno: 
Clive Furber
Hodnost: 
Kapitán
Funkce: 
Kapitán U.S.S. Palo Alto
Datum a místo narození: 
22. 4. 2340, vesmírný dok na orbitě Země
Pohlaví: 
Muž
Rodinný stav: 
Ženatý (podruhé)
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Clive Furber pochází z dlouhé linie pozemšťanů sloužících ve Hvězdné flotile. Jeho matka Naďa Furberová byla šéfkou operací ve vesmírném doku. Své práci věnovala každou vteřinu až do posledních chvil svého těhotenství. Malý Clive se tak narodil v opravárenské “workbee” kotvící mezi gondolami právě opravované Enterprise C (Naďa během porodu a po něm hladce dokončila rozpracované ladění bussardových kolektorů jakoby nic). Jeho kmotrou se stala kapitán Rachel Garretová, která v den jeho narození přebírala velení Enterprise a oddanost Furberové jí zaimponovala.

Clive Furber následoval své předky, vystudoval akademii Hvězdné flotily s vyznamenáním a stal se důstojníkem. V roce 2365 poznal při společné službě na U.S.S. Hood poručici Alžbětu Staffordovou z bezpečnosti a zamilovali se. Následujícího roku je kapitán De Soto na palubě Hoodu oddal a oba se těšili na společnou budoucnost. Když však došlo k uzavření míru s Cardassiany, Alžběta odmítla toto rozhodnutí Federace uznat. Netrvalo dlouho a zběhla k Makistům, aby mohla v bojích pokračovat. Pro hluboce zásadového Cliva Furbera byla tento rozpor nepřekonatelný a došlo k rozvodu.

Furber se nadále zaměřil na svojí kariéru a jeho hvězda ve flotile zářně stoupala. V roce 2374 byl povýšen na kapitána a dostal velení zbrusu nové U.S.S. Palo Alto, se kterou se vydal postupně na dvě pětileté mise. Během války s Dominionem poznal při společné akci andorijskou kapitánku Zantiu. Po krátkém vášnivém románku se i přes rozdíly anatomické a kulturní zasnoubili a roku 2375 vzali pod mrazivou Andorskou oblohou. Udržují manželství na dálku, ale protože jsou oba z duše disciplinovaní a zvyklí na tento druh života, nijak jim to nevadí. V roce 2384 se kapitán Furber a Palo Alto vydávají vyšetřit zmizení sesterské lodi U.S.S. Cupertino.Charakter:

Clive Furber je typickým vojákem z povolání, který slouží své vlasti a dodržuje rodinnou tradici. Novým členům posádky se někdy zdá přísný a strohý. Uvnitř je velmi disciplinovaný a hluboce morální. Je flotilákem ze staré školy a občas příliš nedůvěřuje novým technologiím, raději se spoléhá na svůj instinkt a zkušenosti. Je zocelený mnoha bitvami a za patřičných okolností dokáže ospravedlnit mnoho věcí včetně zabití, musí však jít o vykonání spravedlnosti.