Kapitán Braun

Kapitán Edgar Braun
Celé jméno: 
Edgar Braun
Hodnost: 
Kapitán
Funkce: 
Velící důstojník U.S.S. Dakar
Datum a místo narození: 
9. 8. 2336, Essen, Země
Pohlaví: 
Muž
Rodinný stav: 
Svobodný
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Rodina Braunů je stará a má mnohasetletou tradici v zastávání posledních funkcí a povolání. Mezi Edgarovy předky patřil Hans Braun, poslední strážce majáku, Ludvik Braun, poslední rozsvěcovač lamp na Zemi a tak dále. Každý správný Braun si našel své místo v historii, aby pomohl uzavřít nějakou éru a tak to pokračovalo až do 24. Století. Edgarův děda Ernest Braun byl posledním kuchařem na lodi flotily před totálním vítězstvím replikátorů. A jeho matka Emily Braunová řídí tramvaj na poslední lince na Zemi, konkrétně č. 22 ve staré Praze (samozřejmě na vozu T3, jedná se o poslední fungující tramvaje v alfakvadrantu).

I Edgar věřil, že se mu podaří na tradici navázat. Po vzoru dědy vstoupil do flotily, vystudoval akademii a stal se důstojníkem. K jeho velké radosti byl přidělen na vlajkovou loď flotily, Enterprise D. Stal se hlídačem v hangáru raketoplánů a v tu dobu se na něj usmálo štěstí. Když v roce 2364 civilní člen posádky, mladý kluk Jake Kurland ukradl raketoplán právě z jeho hangáru, flotile došla trpělivost. Vzhledem k množství předchozích podobných incidentů, kdy si raketoplán, runabout nebo i jiná plavidla bere z hangáru kdykoli kdokoli, došlo velení k závěru, že mít v hangárech ostrahu nebo vůbec lidskou pravidelnou obsluhu nemá cenu. Je to pouze ztrapňující a bude lepší se smířit s tím, že si každý startuje, jak chce. Edgar Braun se tak stal posledním hlídačem hangáru na lodích flotily a splnil rodinnou tradici.

Postupoval v žebříčku hodností a při bitvě o sektor 001 zastával post druhého důstojníka na admirálské lodi U.S.S. Bozeman. Sto let stará loď třídy Soyuz (poslední svého druhu ve flotile) neměla proti borgské krychli žádnou šanci. Komandér Braun si to dobře uvědomoval, a když byli admirál Hayes, kapitán Antilies a ostatní velící důstojníci zabití, převzal velení nad těžce poškozenou lodí a navedl jí na krychli. Stihl uniknout v raketoplánu a navíc zvolil kolizní kurs tak, aby při nárazu zničil centrální požární čidlo. Jak si Braun dobře spočítal, destrukce tohoto na první pohled nekritického systému způsobila Borgům nemalé potíže. Čidlo při explozi spustilo vodní sprchu ze všech požárních ochran po lodi a celá posádka krychle byla promočená na kost. Vzhledem k faktu, že Borgové a zejména královna nosí značnou část brnění a kalhoty z kůže, způsobené nepohodlí a rozptýlení bylo značné. Borgové okamžitě přesměrovali všechnu energii do topení a vysoušení. Toho si všiml kapitán Picard, koncentroval do příslušného místa palbu a krychli zničil.

Analytici hvězdné flotily usoudili, že větší podíl na zkáze Borgů měl svým nápadem komandér Braun, než kapitán Picard. Vzhledem k tomu, že by celé pozadí akce však mohlo vyznít lehce směšně a znevážit oběti bitvy, rozhodli se informaci utajit. Edgar po slávě netoužil a tak souhlasil. Navíc dostal v tichosti nejvyšší vyznamenání a vlastní velení na U.S.S. Dakar.

Charakter:

Edgar Braun je pravým důstojníkem z povolání, záleží mu na dodržování tradic a má velkou úctu k historii flotily i své vlastní rodiny. Při každé misi se snaží co nejlépe reprezentovat lidstvo i Federaci. Rád posouvá hranice a zkoumá neznámo, ale věda není jeho silnou stránkou. Není velký myslitel a uvědomuje si to. Jeho kvality leží jinde, je čestný, odvážný a svými proslovy si umí získat loajalitu lidí pod sebou.