Poručík O´Calová

Susan O´Calová
Celé jméno: 
Susan O´Calová
Hodnost: 
Poručík
Funkce: 
Velitel bezpečnosti, U.S.S. Tallin
Datum a místo narození: 
2. 2. 2350, Nové Irsko, Venuše
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
Svobodná
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Susan se narodila na Venuši manželům O´Calovým, vrcholným sportovcům a mistrům kvadrantu v nízkogravitačním lezení. Zdědila jejich fyzické vlohy a už v osmi letech se sama stala šampionkou juniorů své planety. Rodiče doufali, že se z ní stane další sportovní hvězda a bude pokračovat v rodinné tradici. Susan však od malička fascinoval vesmír a toužila po Hvězdné flotile. Bohužel, jakkoli by hravě splnila všechny fyzické zkoušky pro přijetí na akademii, po intelektuální stránce to nebyla žádná sláva. Susan četla, ale pomalu, matematika jí nešla a navíc rodiče o studiu nechtěli ani slyšet.

Jediný člen rodiny, který Susan podpořil v cestě za jejím snem, byl její děda Vinnie O´Calla. Sám sloužil na hvězdné lodi, samotné Enterprise D, byť jako pouhý údržbář (zaléval květiny a krmil rybičky v konferenčních místnostech a salóncích). Kdykoli se vrátil domů, ukazoval malé Susan knihy o vesmíru, trpělivě jí doučoval čtení, psaní i matematiku a hrával s ní šachy – Susan šachy nešly, ale milovala je a vůbec všechny chvíle strávené se svým dědou. Jen díky jeho podpoře a nesmírné píli nakonec testy složila, byla přijata na Akademii hvězdné flotily a začala výcvik u bezpečnosti. Děda byl na ní náležitě pyšný, ale těsně před její promocí zahynul při havárii Enterprise na Veridian III. Susan byla zdrcená, zejména když zjistila, že mocná vlajková loď byla zničena 100 let starým klingonským křápem díky ukázkové nedbalosti vyšších důstojníků. Rychle sundala růžové brýle a začala si dělat obrázek o tom, jak to občas v na prvním pohled idealistickém světě flotily chodí – kdo má známosti, ten má moc. Susan se uvnitř zatvrdila a stala se cynickou mladou bezpečačkou, která je ostrá a výkonná, ale zejména od vyšších šarží a „pánů nahoře“ si udržuje opatrný odstup. S nadějí sledovala vyšetřování komandéra Violy Lubové, která se i za cenu ohrožení vlastní kariéry snažila dostat pravdu o zničení Enteprise D na světlo. Neuspěla sice, ale Susan se její boj za spravedlnost velmi líbil. Proto když jí o několik měsíců později přistihla na střelnici, jak maskuje své střelecké neumění, ráda Viole pomohla. Z náhodného setkání vzniklo silné přátelství, ještě upevněné, když si později kapitánka Lubová vzala Susan sebou na palubu U.S.S. Tallin jako šéfku bezpečnosti. Obě ženy spolu rády jezdí na dovolenou na Risu, popíjejí Matchu a pořádají maratony starých seriálů a filmů.

Charakter:

Susan O´Calová je tvrdá a umíněná, dalo by se říct, že je bezpečačkou ze staré školy. Ráda dělá věci po svém, hláškuje a nebojí se nikoho a ničeho. Má tendenci odporovat autoritám a ví o všem, co se kde šustne i když se to týká tajné služby. Ona první by připustila, že není příliš inteligentní, ale je obdařena oním úporným druhem tvořivé bezpečácké „hlouposti“, se kterou má i inteligence občas plné ruce práce.