Poručík Monzak

Full name: 
Monzak Muurahainen
Rank: 
Poručík
Function: 
Kapitánův asistent
Date and place of birth: 
12. 9. 396 NSL, Sagitarius III
Gender: 
Muž
Marital status: 
Rozvedený
Race: 
Sagitarian

Rodina:

ex-manželka - Lieza

Život a kariéra:

416 NSL - Po absolvování školy na své rodné planetě je Monzak jako vynikající student vybrán coby kandidát mezikulturní výměny do vesmírné legie. Zařazení do vědeckého programu. Odchází na roční postgraduální studium, kde se seznamuje s Liezou, mladou studentkou, která byla pro program také vybrána. Začínají spolu chodit.

417 NSL – Svatba s Liezou, ta rezignuje na legii a buduje civilní kariéru.

418 NSL – Přidělení na H.V.L. Jánošík a manželství na dálku. Moznak udržuje intimní vztah s kapitánkou lodi Lenkou Brickovou a pravidelně jí poskytuje orální sex. Lieza o tom ví, dokonce Monzaka postrčila, aby s tím začal, protože na Sagitariu jde o běžný postup při budování kariéry. Když se k ní však donese, že Monzak s kapitánkou i spí, ale hlavně za to odmítl dostat povýšení, je nadmíru rozzuřena. Monzak naproti tomu měl románek čistě pro osobní potěšení, nechce šplhat nahoru za každou cenu. Život mezi lidmi ho naučil, že kariéra není to hlavní, začínají ho fascinovat mezilidské vztahy. Lieza toto nechápe. Rozvádí se s Monzakem a sama vstupuje do legie, aby mu dokázala, že jeho vidění je mylné a i v Říši je lepší být kariéristou.

419 NSL – 425 NSL – Monzak se nechává přeložit z vědy do diplomatického oddělení legie. Nijak netouží po povýšení a tak se za léta u legie stane pouhým poručíkem. Jemu to však vyhovuje, rád je mužem v pozadí. Lieza zatím dělá zářnou kariéru jako právnička LGBT (právní oddělení vesmírné legie).

426 NSL – Přidělení na palubu H.V.L. Masaryk do pozice kapitánova asistenta.

Charakteristika:

Loajální pobočník kapitána, který v případě potřeby dokáže vymyslet nejednu diplomatickou kličku. Je také schopný v oblasti vesmírného práva.