Lady Q

Lady Q
Celé jméno: 
Q
Datum a místo narození: 
11,7 mld. PVT (po velkém třesku), trojhvězda Hexxenius, galaxie M38
Pohlaví: 
Žena
Rodinný stav: 
věčně svobodná
Rasa: 
Q

Život:

Q byla stvořena energetickou vlnou, když se všechny tři hvězdy v unikátní soustavě Hexxenius najednou proměnily v supernovy. Možná právě to je důvodem, proč je po celý svůj všemocný a nekonečný život fascinována číslicí tři. Během své existence prozkoumala mnoho realit a vesmírů, cestovala galaxiemi, tvořila planety, tančila na pásech asteroidů, byla bohyní dávných civilizací a inspirací básníků. Svým nádherným hlasem zazpívala Píseň času, která probudila k životu první Tardis, což vedlo ke vzniku mocného impéria Pánů času.

Její stopy najdeme i v historii lidstva. Svou vášeň pro číslo tři a všechny jeho podoby vetkla do egyptské civilizace, kde jí coby bohyni Osiris stavěli chrámy ve tvaru trojúhelníků - pyramid. Když ovoce jejího díla v Egyptě chtěli uchvátit “konkurenční” bohové, červovití Go´auldi, jediným lusknutím přetvořila jejich civilizaci z dobyvatelů v mírumilovné symbionty, které pojmenovala v duchu svého oblíbeného čísla - Trillové. Do dějin Země vešla taktéž jako filosofka Pythagoriana, když se snažila zasvětit primitivní lidský druh do tajemství a moci trojúhelníků.

V 24. Století lidského letopočtu udržovala rozháraný vztah s mužským Q, který byl však krom občasných výbuchů vášně plný hádek a vzájemného urážení. Po poslední a definitivní roztržce se svým milencem se naštvaná Q objevuje na palubě U.S.S. Braavos pod velením kapitána Viziera.

Charakter:

Lady Q je bytost inteligentní, vnímavá a zvídavá. Přes to, nebo možná právě proto, čím je, dokáže vidět krásu i v maličkostech a radovat se z drobné pozornosti. Neznamená to však, že se dá snadno obalamutit, k nižším druhům přistupuje po právu nadřazeně a jako skutečná bohyně a dáma.