Kapitán Lumen

Kapitán Lumen
Celé jméno: 
Arjen Lumen
Hodnost: 
Kapitán
Funkce: 
Kapitán U.S.S. Greenwich
Datum a místo narození: 
3. 4. 2339, nákladní loď Ayreon
Pohlaví: 
Muž
Rodinný stav: 
Ženatý
Rasa: 
Člověk

Život a kariéra:

Rodina Lumenů patří už od konce 21. století k vesmírným kočovníkům. Žijí na rodinném plavidle S.S. AYREON, se kterým převážejí náklad po celé galaxii. Arjen jako prvorozený syn dodržel rodinou tradici a když byl v roce 2371 jeho otec zabit při střetu s Tholiany, převzal velení AYREONU. Ačkoli mnoho soukromých lodí a pilotů v bouřlivých sedmdesátých letech přestalo létat, AYREON pokračoval v křižování alfa kvadrantem, Borgům i Dominionu navzdory.

V roce 2374 zachytil Arjen nouzové volání z vědecké stanice na Vandor IV. Tato laboratoř slavného průkopníka na poli výzkumu času Paula Manheima se ocitla pod útokem Jem Hadarské eskadry. Jelikož žádná loď flotily nebyla v sektoru, Arjen se rozhodl zasáhnout sám. Díky bravurní pilotáži a vysokému nasazení dokázal se svým AYREONEM porazit všechny tři nepřátelské stíhače, byť za cenu neopravitelného poškození vlastní lodi. Poté, co Jem Hadary odrazil, pustil se přes vážná zranění do záchranných operací na vědecké stanici. Z hořících trosek osobně vytáhl jak Paula Manheima a jeho ženu Janice, tak nadporučíka Malkiu. Když ji vynesl do bezpečí, upadl sám do bezvědomí v důsledku svých poranění a oba byli nalezeni až lékařským týmem mezitím dorazivší U.S.S. Drake.

Arjen a Malkia se sblížili a zamilovali během společné půlroční rekonvalescence v lázních na Marsu. Válka pokračovala a Hvězdná flotila trpěla nedostatkem lidí. Proto částečně jako kompenzaci za jeho hrdinství (ale hlavně protože zoufale potřebovala zkušené velitele) nabídla Arjenovi hodnost kapitána a velení U.S.S. Greenwich. Arjen byl hluboce zarmoucen ztrátou AYREONU a konce staleté tradice své rodiny. Měl navíc pocit, že už toho ve vesmíru prožil až až. Souhlasil ale, že přijme službu na jednu pětiletou misi s podmínkou, že jeho první důstojnicí se stane Malkia. Oba se ještě před začátkem společné mise v roce 2375 vzali a vydali se na ni s plánem, že po skončení plavby se společně usadí někde v klidu na planetě a založí rodinu. Když už mají téměř odslouženo, je U.S.S. Greenwich roku 2380 odvolána kvůli borgské hrozbě na poslední zoufalou akci k planetě Gateway.

Charakter:

Arjen Lumen patří k takzvaným “kosmickým vlkům”, které už jen tak něco nepřekvapí. Ve vesmíru prožil celý život a viděl místa a věci, kterým by nevěřili ani ostřílení důstojníci flotily. Poté, co prošel Dominionskou válkou, kde přišel o rodinnou loď i mnoho přátel a příbuzných, už má však potloukání se kosmem dost. Možná by zahořkl, kdyby nepoznal Malkiu, která dává jeho životu smysl nadhledem a humorem. I díky její motivaci nakonec souhlasil s přijetím velení na U.S.S. Greenwich, aby pomohl lidstvu a flotile v těžkých časech.

Herec: